top of page

יום רביעי, 17 באפריל בשעה 19:30

בחלק הרביעי של העונה השנייה של ״סינמאי – קולנוע כוראוגרפי״ – מאי זרחי תציג את P.A.D, יצירתם המשותפת של יאניס מנדפוניס ופאבריס מצליח משנת 2007.

יאניס מנדפוניס (1981, אתונה) הוא כוריאוגרף ופרפורמר שחי ועובד בג׳נבה. מנדפוניס למד מחול בבית הספר הלאומי של אתונה ובקונסרבטוריון של פריז. לפני שהפך לכוריאוגרף עצמאי, היה רקדן בלהקת הבלט של גטנבורג שוודיה ובלהקת המחול Nederlands Dans Theater  בהאג הולנד. בין השנים 2005-2009 היה חבר בלהקת הבלט של פרנקפורט בניהולו האמנותי של הכוריאוגרף וויליאם פורסיית בפרנקפורט. באותה תקופה הוא ייסד את להקת המחול Lemurius באתונה, ובמקביל החל ליצור יחד עם פאבריס מצליח. בשנת 2009 מנדפוניס ומצליח הקימו בשיתוף פעולה עם מאי זרחי את הקולקטיב הכוריאוגרפי ״ממזה״, אשר בו הם יצרו, הפיקו והופיעו. מנדפוניס שיתף פעולה גם עם אמנים/יות אחרות במגוון עבודות, וביניהן: Twisted Pair  עם ניקוס דרגונס, קטרינה סקיאדה ואוליבייה אורטגה (2013), ApersonA עם אלנה ג׳יאנוטי (2014), Sing the Positions  עם מנון פארן (2017), It finishes when it finishes עם אנסמבל קורפוס (2018). מנדפוניס מלמד סדנאות אימפרוביזציה ובלט קלאסי בהשראת ״בודו״ – אמנות לחימה יפנית, ויוצר כוריאוגרפיות ללהקות ובתי ספר כגון Ballet Junior בג׳נבה, P.A.R.T.S. בבריסל, ו-Palucca Schule בדרזדן. בשנת 2015 הוא זכה במקום ראשון בתחרות פרסי המחול השוויצרית על הופעה יוצאת דופן.

פאבריס מצליח (1972, ג׳נבה) הוא כוריאוגרף ופרפורמר שחי ועובד בפרנקפורט. מצליח למד מחול בג׳נבה עם ביאטריס קונסלו ואליסיה דה לה פואנטה, בבית הספר הלאומי באתונה ובבית הספר רודרה של מוריס בז׳אר בלוזאן. לאחר מכן היה רקדן בלהקת ה-NDT בהאג הולנד. בשנת 1977 הוא הצטרף ללהקת הבלט של פרנפקורט, תחת ניהולו האמנותי של הכוריאוגרף וויליאם פורסיית, אשר בהמשך הפכה ללהקת המחול The Forsythe Company, עד לסגירתה בשנת 2015. בשנה זו מצליח יצר את העבודה האחרונה ללהקה העונה לשם In Act and Thought  אשר הוצגה בהופעת בכורה בתיאטרון הלראו בדרזדן ובתיאטרון LAB בפרנקפורט. במקביל לעבודתו כרקדן ופרפורמר, מצליח יצר והפיק עבודות החל משנת 2002, וביניהן: Manufactured  (2018), Conviviumepulum  (2016, ״איפה אפי״ בשיתוף עם יאניס מנדפוניס (2013), Garden State (2014), Z.E.R.O (2010) ו-(Cover up (2011 יחד עם מנדפוניס ומאי זרחי (קולקטיב ״ממזה״),  Double B(l)ind עם אנייס צ׳קרון ויונה סן מרטין (2004). מצליח מעביר סדנאות המבוססות על מחקר תנועתי ואימפרוביזציה באוניברסיטת Justus-Liebig בגיסן גרמניה, P.A.R.T.S בבריסל, La Manufacture בלוזאן, ועוד. בשנת 2015, יחד עם קבוצה של רקדנים/יות לשעבר ב-Forsythe Company, הוא יזם את HOOD – פלטפורמה לשיתוף יצירתי, אשר פעלה עד שנת 2018 בתיאטרון PACT Zollverein בעיר אסן, גרמניה.

על העבודה (P.A.D. 2007)

״באמצעות העבודה הפלסטית והכוריאוגרפית P.A.D., יצרו פאבריס מצליח ויאניס מנדפוניס מעין מחקר כוראוגרפי מעודן סביב נושא האינטימיות ומבטו של האחר. יישובים מאחורי מעקות מארבעה צדי החלל, הצופים/ות מסתכלים מטה על הפרפורמרים, ומשתתפים בניסוי על מהות הקרבה אשר מערערת, מוציאה משיווי משקל, ומעוותת את תפיסת הגוף של המבצעים המשתמעת באופנים רבים. מה אנחנו מוכנים לתת (או להראות) מעצמנו? ומה אנחנו מבקשים (לראות) מהאחר? היכן ניתן למתוח את הקו המפריד בין אינדיבידואלים? על ידי התמקדות במרחק ובקרבה המשתנים ללא הרף בין הרקדנים עצמם ובינם לבין הקהל, יצירה זו מזמינה אותנו לשאול שאלות לגבי מושגים של תפישה, כוונה ופרשנות״ (וירל ונדרלין).

השיחה תתקיים באנגלית.

כניסה: 35 ש״ח
מספר המקומות מוגבל, מומלץ לרכוש כרטיסים מראש.

צילום: קונסטנס נוישוונדר

סינמאי – עונה II פרק 4: P.A.D מאת יאניס מנדפוניס ופאבריס מצליח

16 באפריל, 2019

-

12:00

← רכישת כרטיסים
bottom of page