פתיחה: יום חמישי, 23 ביולי בשעה 14:30 – 21:30

 

עבודתה של אירמה בלאנק (*1934, צלה, גרמניה; עובדת וחיה במילאנו) מחברת יחדיו כתיבה ורישום באופן ייחודי, תוך שהיא מציבה את הפרקטיקה שלה במקום אשר נדמה כבלתי־תלוי בתנועה אמנותית כלשהי בתולדות האמנות. בעוד שיצירתה משמרת עמדה מובחנת זו, היא חולקת יסודות מסוימים עם תולדות הכתיבה הא־סמנטית, האמנות המושגית והשירה החזותית. גוף העבודות של בלאנק מנסח הרהור מעמיק על הקיום מבעד לפרדוקס של טקסט ללא מילים ושפה שהיא אישית שלה. למעשה, בזמן שניתן לראות את האמנות של בלאנק כשירה חזותית, חקירה מעמיקה יותר מגלה מסע אישי, המוביל למקום שבו היא יכולה לראות אמנות כצורת חיים, כתיבה כנשימה, עשיה כהפסקה.

פרויקט זה נהגה כשיתוף פעולה חסר תקדים בין שבעה מוסדות ברחבי העולם והוא מתומצת בקטלוג מקיף. התערוכה המתקיימת בתל אביב-יפו מוצגת בשלושה מקומות: המרכז לאמנות עכשווית, קרן הבאוהאוס וברחבי העיר תל אביב-יפו. התערוכה מפתחת פורמט שונה מזה של ”התערוכה הנודדת“; לאמיתו של דבר, הניסוח מחדש של רעיון זה משקף את אימוץ גוף עבודותיה של בלאנק להקשרים שונים. יתרה מזאת, המטרה השאפתנית מאחורי פרויקט רב־זרועות זה היא לחשוף את הפרקטיקה של האמנית שהתגבשה בסדרות שנעשו לאורך מספר שנים בטכניקות שונות כגון רישום, ציור, עשיית ספרים, מיצב, עבודות סאונד ופעולות.

התערוכה מתמקדת בתפקיד שאי־חומריות, ארעיות ואמנות תלוית מקום ממלאים בשיטת הפעולה של בלאנק. התערוכה מושתת על בחירות מושגיות ואסתטיות ומציגה מבחר עבודות מסדרות שונות הכוללות עבודות על נייר, מיצב, ספרי אמן, גילום מחדש של פעולה היסטורית, פרפורמנס ועבודת סאונד. בעוד שבמרכז לאמנות עכשווית הצופים יוכלו לחוות יצירות שנוצרו באמצעות טכניקות שונות שמוצגות בחלל תצוגה ניטרלי, בקרן הבאוהאוס למבקרים תהיה הזדמנות לצפות בעבודות נייר ובספרים שיצרה בלאנק לצד תצוגת הקבע של המקום המציגה חפצי-עיצוב ואבות-טיפוס של רהיטים בעיצוב באוהאוס.

”אירמה בלאנק: Blank“ באצירת ז'ואנה קארייה וז'ואנה פ"ר נווש מוצגת במרכז לאמנות עכשווית, בקרן הבאוהאוס וברחבי העיר תל אביב-יפו. התערוכה מלווה בקטלוג מקיף באנגלית בעריכת האוצרות, שראה אור בהוצאת Koenig Books, London לרגל שבע התערוכות של בלאנק שיתקיימו ב־CAPC, Bordeaux ;MAMCO, Genève ;Culturgest, Lisboa; המרכז לאמנות עכשווית תל אביב; ICA Milano ;Museo Villa Dei Cedri, Bellinzona; ו־Bombas Gens Centre d’Art, Valencia.

את התערוכה בתל אביב-יפו מנהלים ניקולה טרצי, מנהל ואוצר ובר גורן, עוזרת אוצר במרכז לאמנות עכשווית ואותה מלווה קטלוג באנגלית, עברית וערבית. התערוכה מתקיימת בתמיכת לוכסמבורג & דיין, ניו יורק / לונדון; (Ifa (Institut für Auslandsbeziehungen, שטוטגרט; P420, בולוניה; Invitro; דניאל מילמן; והמכון האיטלקי לתרבות בתל אביב.

אירמה בלאנק: Blank

19 בספטמבר, 2020

23 ביולי, 2020

סה״כ

כמות

מחיר

שם הכרטיס

0 ₪

10 ₪

  +8.75 ₪ מע״מ

אירמה בלאנק:
Blank

סה״כ

0 ₪

CHECKOUT

דרכי התקשרות

CCA תל אביב-יפו
ת"ד 29818, תל אביב-יפו, 6129702

 

דוא"ל: info@cca.org.il  

טלפון: 03-5106111
פקס: 03-5106112

© כל הזכויות שמורות ל־CCA תל אביב-יפו 2022 . נבנה בגאווה על ידי  wix.com. למעבר לאתר הישן (2006 – 2021) יש ללחוץ כאן.

עדכונים

תודה שנרשמתם!

  • Facebook
  • Instagram

מיקום והגעה

שני - חמישי: 19:00-14:00 

שישי - שבת: 14:00-10:00

CCA תל אביב-יפו
בגלריה ע"ש רחל וישראל פולק

רחוב צדוק הכהן 2א', תל אביב-יפו

דמי כניסה: 20 ₪

למידע כללי, ביקורי קבוצות ויחידים

והשכרת חללים: info@cca.org.il  

מידע לתקשורת: office@cca.org.il

למעוניינים לתרום למרכז

ולמידע נוסף אודות ערוצי התמיכה

בארץ ובחו"ל: support@cca.org.il

תמיכה

CCA תל אביב-יפו הוא

ארגון ללא מטרות רווח 

 

תמכו בתערוכות ובפעילויות האמנותיות והחינוכיות שלנו באמצעות מתן תרומה מוכרת לצרכי מס