המרכז לאמנות עכשווית תל אביב, ומעתה CCA תל אביב-יפו, גאה להכריז על זהותו החדשה, שהינה התוצר של תהליך מחקר מעמיק הנמשך למעלה משנה. תהליך זה מסתיים עתה עם בחירתה של שפה חזותית חדשה המוקירה את מורשתו של המוסד כמרכז האמנות הראשון במזרח התיכון שהתמקד במדיומים מבוססי זמן (וידיאו ומיצג), ובה בעת משקפת את פועלו בהווה ובעתיד.


במוקד הזהות החדשה מצויים לוגו ואתר אינטרנט חדשים המוצגים מעתה בעברית, ערבית ואנגלית. ראשי התיבות הנקובים תמיד באנגלית – CCA – לוכדים את מעמד המרכז בנוף מוסדות האמנות הבינלאומיים, בעוד שהמקום – תל אביב-יפו – המופיע בשלוש שפות, מרמז למורכבותה של העיר הרב־תרבותית שבתוכה פועל המרכז. האמן עידו מיכאלי הוא שיצר את הלוגו החדש של המרכז, כיאה למוסד הדוגל בהעמדת האמנים בלב פעילותו. הלוגו, שמקורו בסמל דמוי השמש המקורי, מאזכר את האדריכלות האיקונית של הבניין שעיצב אטלייה קיסלוב-קיי ב־1998 ושבו שוכן המרכז עד היום.


המעצבים החיפאיים עופרי פורטיס והגר מסר הם שתירגמו את הלוגו של מיכאלי לכדי שפה חזותית תלת-לשונית. לשם כך הם אימצו גופן חדש, Circular CCA, אשר עיצב לורנץ ברונר (Laurenz Brunner) והופק על ידי בית הטיפוגרפיה השווייצרי Lineto. בית הטיפוגרפיה מגדיר את Circular CCA כ"גופן סנס-סריף הממזג יחד צחות וחום, ומשיג איזון בין פונקציונליות, הקפדה מושגית, מיומנות ידנית, ואידיוסינקרטיות מדודה". גרסה ייחודית זו של הפונט, המאחדת לראשונה את האלפבית הלטיני, העברי והערבי, משקפת נאמנה את רוחו של CCA תל אביב-יפו. הזהות החזותית החדשה של המרכז באה לידי ביטוי גם בהשקתו של אתר אינטרנט חדש. האתר, המתווך ומארכב את שלל פעילותו של המרכז, עוצב בידי Wix, בראשות צוות המונה את רועי קופרברג, אנה קונצמן רוזנברג, ושגיא בנדואיל.


אודות המוסד: CCA תל אביב-יפו הוא מוסד ללא־אוסף, המטפח פרקטיקות, השקפות ודיונים הנוגעים לסוגיות הרלוונטיות ביותר של זמננו. מטרתו של המרכז היא להזמין ולהפיק פרויקטים חדשים של אמנים חיים ורדיקלים, עם דגש מיוחד על מתן מסגרת מוסדית לאמנים ישראלים. המרכז מציג תוכנית עשירה ומגוונת של תערוכות ואירועים המלווים בחומרי דפוס בעברית, ערבית ואנגלית. רוחו של CCA תל אביב-יפו והתמקדותו באמן, הופכות אותו לבית חם לזירה התוססת של אמנות עכשווית בעיר.

הכרזה על זהותו החדשה של המרכז:
CCA תל אביב-יפו

October 10, 2020

July 23, 2020 

← רכישת כרטיסים

דרכי התקשרות

CCA תל אביב-יפו
ת"ד 29818, תל אביב-יפו, 6129702

 

דוא"ל: info@cca.org.il  

טלפון: 03-5106111
פקס: 03-5106112

© כל הזכויות שמורות ל־CCA תל אביב-יפו 2022 . נבנה בגאווה על ידי  wix.com. למעבר לאתר הישן (2006 – 2021) יש ללחוץ כאן.

עדכונים

תודה שנרשמתם!

  • Facebook
  • Instagram

מיקום והגעה

שני - חמישי: 19:00-14:00 

שישי - שבת: 14:00-10:00

CCA תל אביב-יפו
בגלריה ע"ש רחל וישראל פולק

רחוב צדוק הכהן 2א', תל אביב-יפו

דמי כניסה: 20 ₪

למידע כללי, ביקורי קבוצות ויחידים

והשכרת חללים: info@cca.org.il  

מידע לתקשורת: office@cca.org.il

למעוניינים לתרום למרכז

ולמידע נוסף אודות ערוצי התמיכה

בארץ ובחו"ל: support@cca.org.il

תמיכה

CCA תל אביב-יפו הוא

ארגון ללא מטרות רווח 

 

תמכו בתערוכות ובפעילויות האמנותיות והחינוכיות שלנו באמצעות מתן תרומה מוכרת לצרכי מס